Yangından Korunum

Sofito Yangın Perdesi

Olası bir yangın durumunda sahne ile salonu ayırmak amacıyla yapılır. Aşağı yukarı dikey hareket eder. Oyun ve gösteri esnasında sahne ağzının yukarısında konuşlanır. 950°C ısıya dayanıklı olarak imal edilir. Sahne yüksekliğinin yeterli olmadığı yerlerde yanmaz kumaştan yapılabilir.

Deda Sahne Sistemleri Yangın Perdesi

Kumaş yangın perdesi ve çelik yangın perdesi olarak iki kısma ayrılmaktadır. Yangına dayanıklı olarak tasarlanır.

Dalgıç Yangın Sulu Sistem Yangın Dolapları

Bina içi kullanıma uygun, EN 671-1 ve EN671-2 standartlarında, CE onaylı bez ve yarı sert kauçuk hortumlu yangın dolapları

Dalgıç Yangın Gazlı Söndürme Sistemleri (FM200, CO2, NOVEC)

Sistem odaları, elektronik aksam ve arşiv gibi sadece gazlı söndürmede kullanılabilen bölümler için otomatik yangın algılama ve söndürme sonrası veri ve evrak kurtarmaya elverişli sistemdir.

Dalgıç Yangın Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbazın içinde bulunan yangın algılayıcı özellikteki devreler, yangın söndürme amacı taşıyan cihazların devreye girerek yangın oluşumunu önleyebilmektedir.

Dalgıç Yangın Yangın Söndürme Cihazları

A,B ve C sınıfı yangınlara müdahale etme imkanı veren yangın söndürücüler

Dalgıç Yangın Otomatik Köpüklü Söndürme Sistemleri

Yanıcı, sıvı kimyasal maddeler veya yakıtların söndürülmesi işlemlerinde kullanılır. Kimyasal içeriklerine göre; protein veya sentetik bazlı, film oluşturucu, alkole dayanıklı köpük çeşitleri mevcuttur.

Fetaş Yangın Dolapları

Universal yangın dolapları, binanızın mimarisiyle bütünleşecek ideal tasarıma sahiptir. İnşaat süresince meydana gelebilecek zararlardan demonte özelliği sayesinde, maksimum düzeyde korunmuş olur. Gizli menteşeli kapak, son düzenlemeye uygun olan ISO 7010 standardında uyarıcı işaretlere sahip, bina içi ve bina dışı kullanıma uygun, EN 671-1 ve EN 671-2 standartlarında, CE onaylı yarı sert ve yassı hortumlu yangın dolaplarıdır.

Fetaş Sprinkler

Ekstra sıkıştırılmış ergir metal sayesinde gizleme ihtiyacı duyulmayan estetik görünüme sahiptir. Tip ve renk çeşitliliğinden ortaya çıkan kombinasyonlarla Senju sprinkler başlıkları oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Fetaş Kuru Yangın Hidrantı

Yangın hidrantları; Tip A: kırılmaz veya Tip C: kırılan sistemli olabilmektedir. Kırılan sistemli yangın hidrantlarının gövdesi 3 parçadan oluşmaktadır. DN 80, DN 100 veya DN 150 ebatlı çeşitleri mevcuttur. Ayrıca Islak yangın hidrantları ve yeraltı yangın hidrantları da mevcuttur.

Fetaş Nostaljik Yangın Hidrantı

Fetaş hem estetiğin hem fonksiyonelliğin bir arada olduğu “nostaljik” yangın hidrantlarını mimarlar ve kullanıcılarla buluşturuyor.Hidrantlar, binalarda çıkan yangınlar büyüdüğünde dışarıdan, söndürme yapılması için gerekli suyun temin edilmesini sağlar.

Fetaş Yangın Hidrant Dolabı

Yangına dışarıdan müdahalede ihtiyaç duyulacak, itfaiye ile uyumlu, bina dışı yangın dolabı.

Fetaş Yangın Söndürme Cihazı

Yangın söndürme cihazı - 6 kg ABC

Zet Yapı Duman ve Yangın Perdesi

Yangın esnasında alanların bağımsız hale getirilmesini sağlayarak insanların kontrollü şekilde tahliyesini kolaylaştırır. Yangın algılama sistemine entegre edilebilen perdeler, tehlike anında otomatik olarak çalışır.

Tempo İnşaat Yangına Dayanıklı Şaft Kapağı

Alçı levha duvarlarda, tuğla, gazbeton ve beton duvarlarda uygulanır.

Tekno Yangın Yangın ve Duman Perdesi

Yangının ve dumanın yayılmasını sınırlamak maksadı ile kullanılırlar. Yangın perdeleri; özellikle büyük alanları, güvenli bölümlere ayırmak maksadı ile kullanılırlar. Yangının belirli bir süre yayılmasına engel olurlar. Duman perdeleri; dumanın yatay ve dikey yayılmasını sınırlayarak, dumanın aşağı katmanlara inmesini belirli bir süre engeller. Yangının yayılmasını sınırlar. İnsanlara, dumandan belirli bir süre arındırılmış yaşam alanı sağlar.