Mimari / İç Mimari Hizmetler

Tepe İnşaat Havalimanları

1969’da Ankara’da kurulan Tepe İnşaat, Bilkent Üniversitesi’ne ait Bilkent Holding’in amiral gemisi olarak projelendirmeden anahtar teslimine dek uzanan sürecin her aşamasında, Orta Avrupa'dan Asya'ya, Kuzey Afrika'dan Orta Doğu'ya, imzasını taşıyan projelerle uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Mesa Mesken Villalar, Konutlar, Toplu Konutlar

1969’da kuruldu. Ülkemizdeki, özellikle toplu konuta yaklaşımı tamamıyla değiştirerek insanı ve binayı çevresiyle birlikte ele alan bir anlayışı hayata geçiren MESA zaman içinde ‘konutta marka’ olmayı başardı. Mesken Sanayii ibaresi, konutta seri üretimin hedeflendiğinin göstergesidir. Ülkedeki diğer uygulamalardan, hem "ölçek’’ hem de "çevresiyle bitmiş, kaliteli konut ve yaşam alanları" ana fikri ile ayrılır.

Çelik Yapı Anahtar Teslimi Taahhüt İşleri

Çelik Yapı, toplam inşaat alanı 5.000.000m²'yi geçen çok sayıda yapı üretmiş olan UMO Grup bünyesinde her türlü yapının tasarımından uygulamasına kadar anahtar teslimi taahhüt hizmeti vermektedir.

Çelik Yapı Tasarım, Danışmanlık ve Uygulama Hizmeti

Çelik Yapı, toplam inşaat alanı 5.000.000 m²'yi geçen çok sayıda yapı üretmiş olan UMO Grup bünyesinde her türlü yapının tasarımından uygulamasına kadar anahtar teslimi taahhüt hizmeti vermektedir.

BMWi Bilgilendirme Hizmeti, Danışmanlık Hizmeti, Organizasyon Hizmeti

Alman Federal Ekonomik İlişkiler ve Enerji Bakanlığı (BMWI), Alman ekonomisinin Doğu Avrupa ve Asya'daki gelişmekte olan piyasalar üzerindeki odaklanmasını desteklemektedir.Ekonomi politikalarının merkezi önceliği -aynı zamanda Ekonomi ve Teknoloji Federal Bakanlığı' nın- Almanya'daki ekonomik refahın temellerini atmak ve bu refahın mevcut nüfusa geniş bir ölçüde yayılmasını sağlamaktır. Bakanlığın rekabet politikası, bölgesel politika, KOBİ politikaları, enerji politikası ve dış ekonomi politikaları gibi alanlarda yasal, idari ve koordinasyon fonksiyonları mevcuttur.

Hitit Alçı AVM Alçı Dekorasyon

AVM uygulamaları: Mimari projeye uygun bölmeler, tavan ve duvar kaplamaları Konsept proje tavan ve duvar özel detay kaynak işleri Normal (R) ve yangına (FR) dayanıklı asma tavan Metal, taşyünü ve PVC gergi tavan Dekoratif spot-LED-gizli ışık aydınlatma

Polarkon Yapı Sağlığı İzleme (YSİ), Değerlendirilme ve Raporlanma

Yapı Sağlığının izlenmesi (SHM-Structural Health Monitoring) hizmeti veren Polarkon, bu alanda sektörün lider firmalarından Strainstall UK şirketi ile işbirliği yapmaktadır. Strainstall UK, 1960’lı yıllardan günümüze dünyada birçok önemli yapıyı (çelik taşıyıcı yapı, demiryolu, köprü vb.) izlemektedir. Polarkon, kendi çalışmaları kapsamında Erzincan Havaalanı Terminal Binası taşıyıcı çelik yapısını ve Sanayi Bakanlığı ile yürütülen SANTEZ projesi ile Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Spor Salonu’ nun uzay kafes çatısını izlemektedir. Ayrıca, yapımını üstlendiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ nda yapılacak olan yaklaşık 75 m açıklıklı çelik, tonoz kabuk (shell) yapıda Yapı Sağlığı İzleme (YSİ) sistemi uygulanacaktır.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket..

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket.

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Karakalem Cephe Danışmanlık Cephe Uygulamaları Tasarımı ve Danışmanlık

Karakalem Cephe Danışmanlık firması; cephe kaplamalarında malzeme seçim ve uygulamalarına yönelik sistem tasarımı, mühendislik hesapları, şartname bütçe oluşturulması ve kontrolörlük hizmetlerini vermektedir.

OTS İnşaat Betonarme, Çelik, Ahşap Yapılarda Statik Projelendirme, Güçlendirme Projeleri, Danışmanlık Hizmetleri, Uygulama Kontrolörlüğü

Betonarme, çelik ve ahşap yapılarda projelendirme yapan deneyimli mühendislik kadromuz ile proje-uygulama kontrolörlüğü ve danışmanlık konularında da hizmet vermekteyiz. Özellikle betonarme yapıların davranışı konusunda uzman olan ekibimiz; yüksek katlı yapılar, tünel kalıp yapılar, metro tünelleri, büyük otoparklar ve prefabrike yapılardaki olası proje zaafiyetlerinin tespiti ve sahada gözlenen deprem harici hasarların sebeplerinin deneysel ve analitik yöntemlerle tespiti ve raporlanması alanlarında geniş bir tecrübeye sahiptir.

On Alüminyum Tasarım, Üretim ve Montaj Hizmetleri

Değişimin, ancak içeriden açılması mümkün olan bir kapı olduğu düşüncesiyle hareketle, yılların getirdiği iş deneyimi gücünü birleştirerek projelere farkındalık kazandırarak sektörde ilerlemek amacıyla On Grup Şirketi olarak faaliyet göstermekteyiz. On Grup Şirketi müşterilerin projesel memnuniyete ulaşabilmeleri için gerekli kaynakları temin etmeye, kaynakları en etkin ve akılcı şekilde kullanmaya, iş sağlığı ve güvenliği konularında performansı yüksek bir şirketler grubu olarak hareket etmektedir. Tamamlamış olduğu çok sayıdaki ulusal ve uluslararası projede, mimari ve iç mimari birimlerini bir bütün olarak değerlendiren On Grup Şirketleri çalışmaları; tasarım, bütçe ve iş programı kontrolü, verimlilik esası ve en iyi mimari ve dış cephe kalitesinin sağlanması esaslarına dayanmaktadır.

AUTODESK Autodesk® Navisworks® Simulate

Autodesk Navisworks Simulate yazılımı, proje bilgilerini daha iyi iletmenize yardımcı olmak adına simülasyon için gelişmiş araçlar ve güçlü özellikler sunar. İnşaat için kapsamlı iş programı, metraj hesaplama, animasyon ve görselleştirme becerileri, kullanıcılara tasarım amacını göstermede ve inşaatı canlandırmada yardımcı olarak ön bilgiyi ve öngörülebilirliği artırır.

AUTODESK Autodesk® Revit®

Revit yazılımı, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) için özellikle geliştirilmiş olup, tasarım ve inşaat profesyonellerine fikirleri konsept aşamasından inşaat aşamasına koordineli ve tutarlı bir model tabanlı yaklaşımla taşıma gücü verir. Revit, mimari tasarım, mekanik, elektrik ve tesisat (MEP), yapı mühendisliği ve inşaata yönelik özellikler barındıran tek bir uygulamadır.

AUMA Fuar Organizasyon Hizmeti

AUMA Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı ve Tarım, Gıda ve Tüketici Koruma Bakanlığı ile yakın işbirliği halinde yurtdışında resmi Alman ticaret fuarı programını organize etmektedir.