Yapı Sistemleri

Çelik Yapı Çelik Konstrüksiyonlu Yapı Sistemleri

Yapıların taşıyıcı sisteminde yapı çeliği kullanarak çok değişik geometri ve formlarda yapı üretilebilir. Diğer malzemelerle geçilemeyecek büyük açıklıklar, çelik malzeme kullanılarak geçilebilir. Yapıda, büyütme veya tadilat yapılmak istenildiğinde kolaylıkla yapılabilir. Yüksek mukavemetli bir malzedir. Öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok düşük olup, deprem hesabında ve temel sisteminde ekonomi sağlar.

A Profil Çelik Konstrüksiyon Yapı Sistemleri, Hafif Çelik Yapı Sistemleri ve Profilleri

Galvaniz, siyah veya DKP sactan üretilen yapı profilleri, rollforming makinelerde kesintisiz üretim hattı teknolojisiyle istenilen boyda, sınırsız formda, 0,40 mm'den 8 mm'ye kadar kalınlıkta ve 600 mm profil yüksekliğine kadar üretmek mümkündür. Proje gereği profiller yuvarlak, oval ve özel formda, hassas delikli olarak üretilebilir. Klasik NPI ve NPU profillerine göre benzer mukavemet değerlerinde %50'ye kadar ekonomi sağlar.

Prefabrik Yapı Prefabrike Yapı

Kaynaksız yapım teknolojisi ile yüksek standartta galvanize yapı çeliğinden üretilen prefabrike binalar, kolay üretim, hızlı montaj, yüksek yalıtım değerleri, esnekliği ve hafifliği ile sağladığı üstün deprem performansı, esnek tasarım seçenekleri, çevre dostu ve ekonomik olma kriterleriyle, uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik çözümler sunan bir hazır yapı sistemidir.

Framecad Hafif Çelik Konstrüksiyonlu Yapı Üretim Sistemleri ve Entegre Tasarım ve Analiz Yazılımı

FRAMECAD hafif çelik iskelet sistemi için iskelet, kafes, zemin sistemleri ve panellerin tasarım ve modellenmesi konusunda rollforming makineleri ile doğrudan entegre olabilen çok yönlü, hızlı bir çözüm sunan lider yazılım şirketleri arasındadır. Ayrıca FRAMECAD, çelik gövdeli vidalar, onaylı bağlantı köşebentleri gibi yenilikçi inşaat malzemesi çözümleri de sunmaktadır. Metal yapılar ve çelik iskelet sistemleri için yüksek kalitede rollforming ekipmanı sağlayan HAYES INTERNATIONAL, Türkiye’de sektörde tanınan bir firmadır. HAYES INTERNATIONAL, çatı/kaplama ve çatı aşık kirişleri şekillendirmeden yalıtımlı panel hatlarına ve FRAMECAD ile bağlantılı ileri teknoloji çok boyutlu çelik iskelet hatlarına kadar geniş kapsamlı ekipman sağlamaktadır.

Framing Systems Hafif Çelik Üretim Sistemleri

Müstakil evler, kamu binaları ve endüstriyel tesislerin bina konstrüksiyonu için hafif çelik çerçeve sistemleri profillerinin üretim makineleri, mühendislik desteği, CAD/CAM entegrasyon yazılımları ve tasarım desteğini kapsayan üretim sistemlerinin sağlanması

Öz Doğanay İnşaat Hafif Çelik Çerçeveli Taşıyıcı Sistem

Hafif çelik çerçeveli taşıyıcı sistem; galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemiyle imal edilen çelik profillerden oluşan taşıyıcı duvar, döşeme ve çatı panellerinin fabrikada modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilip, gerekli ankraj kurallarına göre birleştirilmesinden oluşan sistemdir.

Evel I.Dimopoulos Uzay Kafes Sistemleri

EVEL uzay kafes sistemleri, MERO tipi birleşimlerden oluşturulmuş 3 boyutlu çelik kafes sistemlerdir. Sistem, dairesel çelik tüplerden ve küresel katı çelik birleşimlerden oluşmaktadır.

Prefabrik Yapı Hafif Çelik Yapı

Maks. 4 kata kadar yapımı mümkün olan hafif çelik yapılar, Steelin’in geliştirdiği teknoloji ve tasarım sayesinde sekiz kata kadar çıkabiliyor. Steelin; geniş açıklıklı fonksiyonelliği ile fabrika yapısı olarak kullanılabileceği gibi büyük bir uçağın bakım hangarı olarakta ihtiyacı karşılıyor.

Prefabrik Yapı Çok Katlı Hafif Çelik Yapı Sistemleri

Şu ana dek maks.4 kata kadar yapımı mümkün olan hafif çelik yapılar, Steelin’in geliştirdiği teknoloji ve tasarım sayesinde sekiz kata kadar çıkabiliyor.

Tepe Prefabrik Ön Tasarımlı Çelik Konstrüksiyon Yapılar

Tepe Prefabrik; uluslararası kalitede mühendislik, malzeme ve tasarım kullanılarak, 1977’den günümüze, tek ve çok katlı “Ön tasarımlı çelik konstrüksiyon binalar” üretmektedir. Porta sistem çelik konstrüksiyon ya da “Pre-engineered” binalar olarak da anılan bu yapılar, büyük alan ihtiyaçları için tasarlanmaktadır. Dünyanın herhangi bir yerine çok kolay bir şekilde sevk edilebilmektedir.

Artı Çelik Çelik Konstrüksiyon Yapı Sistemleri

Artı Çelik sistemleri; modern mimarinin ilkelerinde kalite, estetik ve fonksiyonelliğin çelik konstrüksiyon detayları ile profesyonelce birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Modern yapı standartları; malzeme, teknoloji ve insan gücünün en verimli şekilde kullanılması ile mümkündür. Tüm ürünler; güvenlik, işlevsellik, ekonomiklik, estetik kriterleri ışığında proje, imalat ve montaj süreçlerinin en iyi şekilde yönetilmesi ile sonuçlandırılmaktadır.

Oran Mimarlık Tabakalı Tutkallı Ahşap Sistemler

Tabakalı tutkallı ahşap kirişler, 4 cm kalınlığındaki ladin ve larch kalasların fabrika ortamında fırınlanması, sınıflandırılması, fabrikasyon kurtağzı ile uzatılması, düz veya eğrisel kalıplara yerleştirilmesi ve hidrolik preslerde sentetik tutkal kullanılarak üst üste birleştirilmesiyle imal edilmektedir. Düz veya eğrisel şekillerde üretilen kirişlerin oyma, açısal kesim veya profilleme işlemleri bilgisayar kumandalı makinalarda yapılmaktadır.

TYC ltd. Çelik Konstrüksiyon ve Duvarpanel (Wallpanel)

Özel çelik boru ve profillerle mühendislik yazılımı ve statik hesapları yapılarak özel çelik bağlama sistemleri ile fabrika veya inşaat ortamında üretilen, proje zenginliği ve montaj kolaylığı ile geniş açıklıklar geçilebilen çelik çatı makasları ve kaplama profilleri ile yapılan imalatlardır. Hazır ısıya ve sese karşı yüksek derecede yalıtım özelliği olan duvar panelleri; gerek iç, gerek dış mekânlarda kullanıldığında inşaata sürat, konfor ve ekonomi sağlayarak, kullanıcıya büyük artılar getirmektedir. Geleneksel yapı sistemine karşı maliyet olarak %35 avantajlıdır.

DÇM Çelik Konstrüksiyon Fabrika Binası

DÇM Demir Çelik Makine, çelik konstrüksiyon projelerinde tasarımdan uygulamaya çelik konstrüksiyon montaj ve imalatı konusunda sektöre uzman teknik kadrosuyla yüksek kalitede hizmet vermektedir.

DÇM Çelik Konstrüksiyon Endüstriyel Yapı

DÇM Demir Çelik Makine, çelik konstrüksiyon projelerinde tasarımdan uygulamaya çelik konstrüksiyon montaj ve imalatı konusunda sektöre uzman teknik kadrosuyla yüksek kalitede hizmet vermektedir.