Kaba Yapı

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Balkon Parapetleri

Balkon panellerinin üretimi mimari projenin öngördüğü düz, dairesel, eğik U, L formlarında özel kalıp imalatı yapılarak üretilen elemanlardır. Çelik kalıp yüzeyi nedeni ile pürüzsüz ve tüm elemanlarda dolayısıyla bina cephesinde homojen görüntü elde edilebilir. Panellerin yüzeyine istenirse tekstür ve washbeton uygulamaları yapılabilmektedir.

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Cephe Panelleri

Cephe panellerinin üretimi izolasyonlu (sandviç panel), izolasyonsuz, tekstürlü veya tekstürsüz olarak yapılabilmektedir. Cephe dış derz alanlarının, poliüretan veya polisülfit bazlı derz dolgu maddeleri ile doldurulması uygundur. Cephe panellerinin taşıyıcı sisteme, yatay rüzgar kuvvetleri ve özellikle deprem tesirleri göz önüne alınarak bağlantıları tasarlanır.

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Merdiven ve Sahanlıklar

Merdiven ve sahanlık prekastlarının üretimleri mimari projenin öngördüğü formlarda özel kalıp imalatı yapılarak üretilen elemanlardır. Merdiven prekastları tek kol, döner merdiven ve yangın merdiveni basamağı tiplerinde üretilirler. Çelik kalıp yüzeyi nedeni ile pürüzsüz, hatasız tekrarlanan ürünler ve tüm elemanlarda homojen yüzeyler elde edilebilir.

Astaş Alüminyum Alüminyum Profil

<p> Standart profiller, cephe doğrama, s&uuml;rme sistem profiller, g&uuml;neş kırıcılar, polikarbonat, panjur-sineklik, lambri, denizlik, k&uuml;peşte, griyaj, ofis b&ouml;lme, vitrin-standart profiller, reklam, mobilya dekorasyon, tır kasaları, dilatasyon, mobilya, soğutucu dolap, merdiven profillleri mevcuttur.</p>

İnka Yapı Kimyasalları Su Yalıtım Malzemesi/İnka-Kapfleks

İnka-Kapfleks, yüzey suları, su sızıntıları ve neme karşı, yatay ve düşey yüzeylere içten veya dıştan uygulanan; büzülme ve çatlama yapmayan, sentetik polimer/çimento esaslı, iki bileşenli tam elastik bir koruyucu su yalıtım malzemesidir.

Blokbims Bims Bloklar / BSB-19

BSB-19 altı sıra boşluklu süper bims bloklardır.

Metal At Çelik Hasır

Belirtilen çaplarda ve ebatlarda soğuk çekilmiş ve nervürlenmiş çeliğin dış şekilde punta kaynak yöntemi ile oluşturulmuş donatı malzemesidir.

Çimsa Beyaz Portland Çimento

Beyaz Portland Çimentosu, Ekobeyaz, Portland Kompoze Çimento, Portland Çimento, ISIDAÇ 40, Sülfata Dayanıklı Çimento, Ekoharç, Beyaz Çimento Klinkeri, Gri Klinker çeşlitlerinden meydana gelir.

Ejot Tezmak Bağlantı Elemanları (Matkap Uçlu Vida, Çelik Dübel, Kimyasal Dübel, Mantolama Dübelleri, Plastik Şekil Veren Vidalar)

ETA Avrupa Yapı Onay Sertifikalı, galvaniz ve paslanmaz çelik matkap uçlu vidalar, sandviç panel vidaları, saç vidaları, giydirme cephe dübel ve vidaları, perçinler, pencere vidaları, düz çatı bağlantı elemanları (metal raptet, tüp raptet, yalıtım vidaları), mantolama dübelleri

Çakır Ahşap Ahşap Merdiven

Masif ahşaptan mamül merdiven üretimi yapılmaktadır. Taşıyıcı konstrüksiyon, basamaklar, korkuluk sistemi tamamen ahşaptır. Beton veya metal bir taşıyıcı sisteme ihtiyaç duyulmaktadır. Beton merdiven üzeri ahşap giydirme de uygulanmaktadır. Basamak ve taşıyıcı omurgada fingerjoint birleştirme yapılmış panel levhalar kullanılır.

Çimsa Özel Hazır Betonlar

C8-C20 arası betonlar, özel hazır beton çeşitleri Dost Beton (Kendiliğinden Yerleşen ve Sıkışan Beton), Aqua Beton (Su Altı Betonu), Art Beton (Dekoratif Amaçlı Renkli Beton), Dra Beton (Dramiksli ve Lifli Beton), Yol Betonu (Yüksek Mukavemetli, Eğilme-Gerilme Dayanımı Arttırılmış Beton) , Sıvamiks (Hazır Yaş Sıva), İzo Şap, Drainbeton ve İzo Grobeton’dan oluşmaktadır

Çelik Yapı Çelik Konstrüksiyonlu Yapı Sistemleri

Yapıların taşıyıcı sisteminde yapı çeliği kullanarak çok değişik geometri ve formlarda yapı üretilebilir. Diğer malzemelerle geçilemeyecek büyük açıklıklar, çelik malzeme kullanılarak geçilebilir. Yapıda, büyütme veya tadilat yapılmak istenildiğinde kolaylıkla yapılabilir. Yüksek mukavemetli bir malzedir. Öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok düşük olup, deprem hesabında ve temel sisteminde ekonomi sağlar.

Mesa Doğrama Ahşap Pergola - Korkuluk

Projesine uygun ahşap pergola ve korkuluk imalatı yapılır. Stok imalatımız yoktur. Sipariş üzerine projesine göre imal edilir.

Kimya Endüstri Merkezi Perlitli İzolasyon Sıvası (İç-Dış)

Yapıların iç ve dış yüzeylerinde gazbeton, tuğla, brüt beton, biriket duvar ve tavan yüzeylerinde kullanılan, yüksek aderanslı, mineral dolgular, sentetik katkılar, izolasyon elemanları ve özel çimentolardan oluşan hazır sıvadır.

A Profil Çelik Konstrüksiyon Yapı Sistemleri, Hafif Çelik Yapı Sistemleri ve Profilleri

Galvaniz, siyah veya DKP sactan üretilen yapı profilleri, rollforming makinelerde kesintisiz üretim hattı teknolojisiyle istenilen boyda, sınırsız formda, 0,40 mm'den 8 mm'ye kadar kalınlıkta ve 600 mm profil yüksekliğine kadar üretmek mümkündür. Proje gereği profiller yuvarlak, oval ve özel formda, hassas delikli olarak üretilebilir. Klasik NPI ve NPU profillerine göre benzer mukavemet değerlerinde %50'ye kadar ekonomi sağlar.

Zahit Alüminyum Alüminyum Profiller

Ekstrüzyon hatlarında üretilen profiller daha sonra isteğe göre toz boya, eloksal kaplanarak ya da ahşap görünümü verilerek, kapı-pencere, küpeşte-korkuluk, duşkabin, dış cephe uygulamalarında kullanılmak üzere yarı mamul hale getirilmektedir.