Dış Cephe Kaplamaları

İnsu İnşaat GRC Cephe Elemanları

GRC, silis kumu ve beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polimerlerin özel kalıplara püskürtülmesi suretiyle elde edilen, mukavemeti çok yüksek bir yapı malzemesidir.

Seranit Grup Mekânik Sistem Uygulanan Dış Cephe Kaplamaları/KS 501 Serastone Tırnaklı Sistem

Dış cephe sistemleri; uygulamasının hızlı ve kolay olması maaliyetleri düşürür, cephelerde estetik ve temiz bir görüntü sağlar. Cepheye ve yalıtım malzemesine zarar vermez, binanın genleşmesi ve çalışmasına uyum gösterir. Binaya daha az yük getirir ve depreme karşı emniyetlidir. Bu sistem 23x46 cm'den başlayıp 90x135 cm'e kadar bilinen tüm dış cephe konstrüksiyon sistemlerine uygulanabilmektedir.

Yalıtım Çözümleri Arka Konstrüksyion Gerektirmeyen Yanmaz Sandviç Cephe Paneli

10 metre kolon aks aralığına kadar arkasında taşıyıcı sistem gerektirmeyen, taşyünlü, yanmaz sandviç panellerdir. Çok sayıda cephe formu seçeneği, geniş PVF2 renk opsiyonu, köşe panelleri, eklerinde hava sızdırmazlık contaları, hızlı imalat özelliğiyle eşşiz bir sistemdir. Akustik panel seçeneğiyle iç mekanda ses, özel formuyla ısı köprüsü sorunları kusursuz çözülebilir.

Başak Kiremit Cephe Sistemi/Keratwin

Tüm cephelerde kullanılmak üzere özel askı sistemi, kolay monte edilebilir olmasının yanısıra geniş renk çeşitliliği ve farklı ölçü ve ebatlarda üretilen seramik esaslı doğal görünümlü kaplama elemanlarıdır.

Country Stone Yapay Taş ve Beton Kökenli Dış Cephe Kaplamaları/Dekoratif Kaplama Taşları

Çimento esaslı, doğal taş görünümlü dekoratif duvar kaplama taşlarıdır.

Stonewrap Kültür Taşı - Kültür Tuğlası

1998 yılında doğal taşların kopyalanması teknolojisi ve bilgi birikimiyle Atlantis A.Ş., Türkiye'de Stonewrap markası ile Kültür taşı üretimine başlamıştır. Bugün cephe kaplama ürünlerinde 21 farklı doku ve 100 farklı renk seçeneğiyle birlikte 2013 senesinde de Urban Floor zemin kaplaması olarak 5 farklı doku ve 22 farklı renk seçeneğiyle üretimine devam etmektedir. Atlantis A.Ş Stonewrap kültür taşlarını 2003 yılından itibaren yurtdışına pazarlamaya başlamış ve bugün Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’da birçok ülkeye ihraç eder hale gelmiştir.

Mimino Yapı Fileli ve Filesiz Mantolama Profilleri

Mantolama sistemleri köşelerinde (90°-125°-135° fileli köşe profilleri) parapet ve balkon altlarında (fileli damlalık profilleri) denizliklerin kısa geldiği yerlerde (denizlik altı profilleri) mantolama başlangıcında (su basman profilleri) estetik görünüm için (PVC ve alüminyum fuga profilleri) yalıtım levhasının cephede daha verimli ve uzun süreli kalabilmesi için kullanılır.

Novawood® Termal Modifiye Edilmiş Ahşap Cephe Kaplaması/Nova Thermowood® Cephe

Novathermowood ürünleri; kimyasal madde kullanılmadan, ahşabın 180-212 derece arasında ısı ve su buharına tabi tutularak üretilen insan sağlığına duyarlı ve çevreyle dost ürünlerdir. Thermowood işlemi ile ahşabın, çürümeye, mantara, çatlamaya ve dönmeye karşı direnci gelişir. Ahşapta renk homojenliğinin yanında, ısı ve ses yalıtkanlığı da oluşmaktadır.

Fibrosan C.T.P Dış Cephe Kaplaması

5mm kalınlığında, proje bazında istenilen renk ve ebatlarda üretilebilen, darbe, kırılma, her türlü hava koşulu ve kimyasallara karşı dirençli, akrilik polyesterden mamül, UV dayanımı yüksek cephe giydirme levhaları.

Yalıtım Çözümleri Fiber Çimento Cephe Paneli

Cembrit fiber çimento panel, değişik yüzey ve renk alternatifleriyle farklı yapı türlerinde doğal bir malzeme görüntüsü için ideal bir kaplama seçeneğidir. Hafif oluşu sayesinde alışılagelmiş cephe uygulamalarının aksine 1200x3050mm ebatlarında büyük yüzeylerde tek parça olarak kullanılabilir. Toz tutmayan kaplamaya sahip olan paneller, bağlantı elemanlarının çeşitliliği ile sadece cephede değil, iç mekanlarda da dekoratif çözümler sunar.

Akdeniz Orman Cephe ve Çatı Kaplamaları

Sarıçam, Lareks, Meranti, Iroko, Sapelli, Meşe Teak vb. ağaç türleri dış cephe kaplamaları için uygundur.

Çetka Dekoratif Taş Dekoratif Taş Cephe Kaplama Malzemesi

Diamond Stone ürünlerinin her bir parçası doğal taşların kopyalanması ile oluşur. Özel kaplama teknikleri ile imal edilen Diamond Stone ürünleri, yapılarda çok pratik ve ekonomik biçimde uygulanır.

Fibrobeton Organik Formlu Dış Cephe Kaplaması

Cam elyaf takviyeli beton malzeme kullanılarak proje bazlı, organik mimari formlarda ve detaylarına uygun multiformlu yüzeylerin imalatı ve montajı. Bu uygulamadaki know-how kalıp yapım tekniğinde olup, üç boyutlu bilgisayar destekli programlarda oluşturulan yüzeyler aynen cepheye yansıtılabilmektedir.

Hatüpen Pimawood Cephe

Ahşabın doğallığı ve plastiğin dayanım özelliğinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Bütün dünyada WPC (wood plastic composit)olarak tanınan ve kullanılan ürün ahşap malzemelerin olumsuzluklarına alternatif olması amacıyla geliştirilmiştir. Hava koşullarının yarattığı olumsuzluklardan etkilenmeden estetik ve fonksiyonel mekanlar tasarlanmasını sağlar. 2 yıl montaj,10 yıl malzeme garantisi vardır.

Albond (Kemah Group) Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum kompozit panel, ön işlem yapılmış üst alüminyumu PVDF boyalı, iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen çekirdeğin ileri teknoloji yöntemi kullanılarak yapıştırılmasıyla oluşmuş kompozit bir yapı malzemesidir.