Mimari Cam

UTT Soba ve Şömine Camları

Robax® yüksek ısıya dayanıklı şeffaf seramik camlar, şömine ve sobalarda kullanılmak üzere üretilmektedir. Sıcaklık değişimlerinden ve büyük ısı farklılıklarından etkilenmez. Robax’ın yüksek iletkenlik özelliği sayesinde, ısının verimli bir şekilde ortama yayılmasına imkan verir ve bununla birlikte kıvılcımların, isin ve dumanın da ortama geçmesi önlenmiş olur.

Şişecam Düzcam Dekoratif Buzlu Camlar

TRC Deco Classic®, şeffaflığın ve gizliliğin aynı anda yaşanmasına imkan veren klasik buzlu camlar serisidir. Desenlerin derinliği ve dokusu TRC Deco classic® serisinin ışık ve görüntü geçirgenliğini belirler. Emniyet gerektiren her yerde temperlenerek kullanılmalıdır. Seride Mat Irmak, Crystal, Mandalin, Toprak, Petek ve Hasır modelleri mevcuttur.

Şişecam Düzcam Özel Tasarımlı Dekoratif Buzlu Camlar

TRC Elit Glass, estetik görüntüsüyle tasarımcıya ve nihai kullanıcıya yeni fikirler sunan dekoratif buzlu camların özel bir serisidir. Desenlerin derinliği ve dokusu TRC Elit Glass serisinin ışık ve görüntü geçirgenliğini belirler. Emniyet gerektiren her yerde temperlenerek kullanılmalıdır. Seride Point, Rain, Tül, Kare, Çizgi ve Çamdalı modelleri mevcuttur.

Şişecam Düzcam Lamine Emniyet ve Güvenlik Camı

İki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Darbe aldığında dağılmaz, istenmeyen geçişleri engeller. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger, yaralanmaları engeller. Ses yalıtımına katkı sağlar, eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97 oranında engeller.

Şişecam Düzcam Ayna, Düşük Demirli Ayna

Flotal® ayna, yansıtıcı özelliği ile mekânı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir. Çağdaş mimariyle bütünleşen Flotal® ayna, kalitesi ile uygulandığı alana estetik, ışık ve ferahlık kazandırır. Yaratıcı bir anlayışla kullanıldığında dar, şekilsiz ve loş mekânlara yepyeni boyutlar katar. Flotal® aynanın renksiz, füme, bronz renk seçenekleri mevcuttur. TRC Flotal extra clear®, düşük demirli düzcam ile üretilir, daha parlak bir görüntüye sahiptir.TRC Flotal extra clear®, yüksek ışık yansıtma özelliğiyle bulunduğu ortama derinlik katarak ferahlık hissi verir, daha berrak ve daha doğal görüntü sağlar.

Işık Plastik Solid Polikarbonat Levha

Polikarbonat levhalar, darbelere karşı camdan 250 kat daha dayanıklı olup, aynı kalınlıktaki camın yaklaşık yarısı ağırlığındadır. %86 ışık geçirgenliği cama çok yakındır. Isıyla formlandırılabilir olması geniş bir kullanım alanı sağlar. Siparişe özel IR (infrared-kızılötesi) kaplaması sayesinde, görünen ışığı geçirirken, kızılötesi ışınlarını absorbe ederek, kullanıldığı mekânlarda istenmeyen ısı artışlarına engel olur.

Film&Foil Isı Yalıtımlı Cam Filmi

Tamamen şeffaf olan film, uygulandığı camda en sert hava koşullarında bile yüksek ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlar, buğulanmayı önler.

Film&Foil Elektrikli Görünürlüğü Değişen Cam Filmi Sistemi

Uygulanan camın, istendiği her an bir tuşla şeffaf ve buzlu arası değişmesini sağlayan elektrik bağlantılı sistem.

KBT Kimya Güneş Kontrollü Sıvı Cam Kaplaması

I Coat Shield, yaşam konforu ve enerji tasarrufu sağlamak için nanoteknolojideki son gelişmelerin sonucu olarak kızılötesi(IR) ve morötesi(UV) ışınlarına karşı kalkan oluşturan bir sıvı cam kaplama sistemidir. IR (kızılötesi) ışınları % 90 oranında keserek yazın 3-10°C , kışın 3-4°C sıcaklık farkı olmasını sağlar. I Coat Shield (Kristalbond), zararlı mor ötesi (UV) ışınlarını da % 99 oranında keser. Mobilyaların, vitrinlerin ve değerli eşyaların hızlı bir şekilde solmasını ve yıpranmasını önler. Meydana gelen sıcaklık farkı klima kullanımında %20'ye varan enerji tasarrufu sağlar. Sıvı cam özelliğine sahip I Coat Shield, eğimli ve geniş cam alanlarda kolaylıkla uygulanır ve pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

Hangzhou Mingda Glass Mobilya Camı

Temperli cam, standart camın potansiyel tehlike oluşturabileceği uygulamalarda kullanılabilecek güvenlikli cam türünden biridir. Temperli cam, standart cama göre 4-5 kat daha güçlüdür.

Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi

Her iki camı da renksiz düzcam olan Isıcam Klasik®, ısı kayıplarını tek cama göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar. Isıcam Klasik®, Trakya Cam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam® Yetkili Üreticilerinin (IYÜ) tesislerinde üretilmektedir. Isıcam® üniteleri, üretici kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir.

Film&Foil Çiçek Motifli Dekoratif Cam Filmi

Camın her iki yanından çiçek tarhı görünümü verirken, bu sayede ışığı geçirebilen çeşitli çiçek motiflerinde dekoratif cam filmleri

Film&Foil Buzlu Dekoratif Cam Filmi

Geniş grafik seçenekli, ışığı geçiren, görüntüyü kısmen veya bütünüyle engelleyen dekoratif buzlu cam filmi

Film&Foil Vitrin Cam Filmi

UVA ışınlarının yıpratıcı ve ağartıcı etkilerinden teşhir ürünlerini korurken, camın şeffaflığını ve rengini değiştirmeyen cam filmi

Film&Foil Güneş ve Isı Kontrol Cam Filmleri

Yazın %85’e varan oranlarda güneş enerjisini engelleyerek daha serin ve konforlu iç mekânlara olanak verir, soğutma giderlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar. Kışın içerideki ısının camlardan dışarıya kaçmasını büyük ölçüde engeller. Yüzde 99’luk UV filtresi sayesinde de iç mekânda güneşin kanserojen ultraviyole ışınlarından cilt korunur, döşemelik kumaşların renk atması, ağarması engellenir. Cam/iç mekan büyüklük oranı, cephe, seçili film tipi ve iklim şartlarına göre değişken en fazla üç yıl içinde kendini amorte eder.

Film&Foil Anti-Grafiti Cam Filmi

Kaplandığı camı kasti zarar vermelere, çizilmelere, grafitiye karşı bariyer oluşturarak korur. Birçok solvent bazlı boyayı tutmayan yüzeyi ve kolay temizlenebilirliğinin yanısıra çıkmayan boya durumunda kolayca yenilenebilir.