Mimari Hizmetler

Çelik Yapı Tasarım, Danışmanlık ve Uygulama Hizmeti

Çelik Yapı, toplam inşaat alanı 5.000.000 m²'yi geçen çok sayıda yapı üretmiş olan UMO Grup bünyesinde her türlü yapının tasarımından uygulamasına kadar anahtar teslimi taahhüt hizmeti vermektedir.

Hitit Alçı AVM Alçı Dekorasyon

AVM uygulamaları: Mimari projeye uygun bölmeler, tavan ve duvar kaplamaları Konsept proje tavan ve duvar özel detay kaynak işleri Normal (R) ve yangına (FR) dayanıklı asma tavan Metal, taşyünü ve PVC gergi tavan Dekoratif spot-LED-gizli ışık aydınlatma

Polarkon Yapı Sağlığı İzleme (YSİ), Değerlendirilme ve Raporlanma

Yapı Sağlığının izlenmesi (SHM-Structural Health Monitoring) hizmeti veren Polarkon, bu alanda sektörün lider firmalarından Strainstall UK şirketi ile işbirliği yapmaktadır. Strainstall UK, 1960’lı yıllardan günümüze dünyada birçok önemli yapıyı (çelik taşıyıcı yapı, demiryolu, köprü vb.) izlemektedir. Polarkon, kendi çalışmaları kapsamında Erzincan Havaalanı Terminal Binası taşıyıcı çelik yapısını ve Sanayi Bakanlığı ile yürütülen SANTEZ projesi ile Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Spor Salonu’ nun uzay kafes çatısını izlemektedir. Ayrıca, yapımını üstlendiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ nda yapılacak olan yaklaşık 75 m açıklıklı çelik, tonoz kabuk (shell) yapıda Yapı Sağlığı İzleme (YSİ) sistemi uygulanacaktır.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket..

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket.

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Atölye 77 Mimarlık & Maket Mimari Proje Hizmetleri/Mimari Maket

Atölye 77, 1977 yılından bu yana mimarlık alanında üretilen projelerin, çeşitli amaçlarla yaptırılan, istenilen ölçeklerde ve istenilen özelliklerde modellerini, güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak üretmektedir.

Karakalem Cephe Danışmanlık Cephe Uygulamaları Tasarımı ve Danışmanlık

Karakalem Cephe Danışmanlık firması; cephe kaplamalarında malzeme seçim ve uygulamalarına yönelik sistem tasarımı, mühendislik hesapları, şartname bütçe oluşturulması ve kontrolörlük hizmetlerini vermektedir.

OTS İnşaat Betonarme, Çelik, Ahşap Yapılarda Statik Projelendirme, Güçlendirme Projeleri, Danışmanlık Hizmetleri, Uygulama Kontrolörlüğü

Betonarme, çelik ve ahşap yapılarda projelendirme yapan deneyimli mühendislik kadromuz ile proje-uygulama kontrolörlüğü ve danışmanlık konularında da hizmet vermekteyiz. Özellikle betonarme yapıların davranışı konusunda uzman olan ekibimiz; yüksek katlı yapılar, tünel kalıp yapılar, metro tünelleri, büyük otoparklar ve prefabrike yapılardaki olası proje zaafiyetlerinin tespiti ve sahada gözlenen deprem harici hasarların sebeplerinin deneysel ve analitik yöntemlerle tespiti ve raporlanması alanlarında geniş bir tecrübeye sahiptir.

On Alüminyum Tasarım, Üretim ve Montaj Hizmetleri

Değişimin, ancak içeriden açılması mümkün olan bir kapı olduğu düşüncesiyle hareketle, yılların getirdiği iş deneyimi gücünü birleştirerek projelere farkındalık kazandırarak sektörde ilerlemek amacıyla On Grup Şirketi olarak faaliyet göstermekteyiz. On Grup Şirketi müşterilerin projesel memnuniyete ulaşabilmeleri için gerekli kaynakları temin etmeye, kaynakları en etkin ve akılcı şekilde kullanmaya, iş sağlığı ve güvenliği konularında performansı yüksek bir şirketler grubu olarak hareket etmektedir. Tamamlamış olduğu çok sayıdaki ulusal ve uluslararası projede, mimari ve iç mimari birimlerini bir bütün olarak değerlendiren On Grup Şirketleri çalışmaları; tasarım, bütçe ve iş programı kontrolü, verimlilik esası ve en iyi mimari ve dış cephe kalitesinin sağlanması esaslarına dayanmaktadır.

Aydınlı Alışveriş Merkezi Yatırım Yönetimi ve Lüks Rezidans

Aydınlı İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş., 2010 yılında KoruFlorya projesinin, proje sürecinden, anahtar teslimine dek uzanan süreçte hizmet vermiştir. Öncü inşaat firmalarından biri olan Aydınlı İnşaat bu projesinde lüks konut ve alışveriş merkezinin bir arada bulunduğu kompleks bir yapı inşa ederek uzman kadrosuyla birlikte inşaat alanında adını daha da yukarılara taşımıştır.

Dökar Mimari Proje Tasarımı, Üretimi ve Uygulama Hizmetleri

Dökar Yat, çeşitli binalara korkuluk ve küpeşte sistemleri yapmaktadır. Her türlü tören direği, dekoratif yelken direği, tente direği imalat ve uygulama hizmeti vermektedir. Mimar ve müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı ve kompleks dizaynlar için, özel üretim ve uygulama sağlanmaktadır.

Dökar Mimari Proje Tasarımı, Üretimi ve Uygulama Hizmetleri

Dökar Yat, 1978 yılından beri hem yat sektörü, hem de inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Dökar Yat, yelkenli tekneler için üretilen alüminyum direk ve aksesuarların yanısıra, mimari projeler için de tasarım, kontrol, üretim, uygulama ve servis hizmetleri vermektedir. 2011 ve 2014 yılında Yeşilköy/İstanbul-Atatürk Havalimanı CIP Lounge salonlarındaki “revak” lar ve lounge’ların tam merkezinde yer alan 9 m çapında, küresel strüktüre sahip THY Globe Logo konstrüksiyonları Dökar Yat tarafından yapılmıştır ve buna benzer karmaşık geometriye sahip projelerin hayata geçirilmesinde çözüm ortaklığı sunmaktadır.

TE Mimarlık İç Mimari Tasarım, Proje ve Uygulama Hizmetleri

TE Mimarlık, perakende ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik yenililikçi ürün ve malzemelerin kullanıldığı proje tasarımları üretmekte ve deneyimli ekipler tarafından yapılan uygulama hizmetleri dahil anahtar teslim dekorasyon, yenileme hizmetleri vermektedir. TE Mimarlık, 250 m²’lik mağazasında seramikten bataryaya, doğaltaştan duvar kağıdına kadar çok farklı dekorasyon ürününü müşterilerine seçimlerine yardımcı olacak şekilde sergilemektedir.

Kartek Paslanmaz İç Dekorasyon Proje Tasarım ve Uygulamaları

Kartek Paslanmaz modern ve klasik doğrama, paslanmaz çelik, demir, pirinç çinko, bronz gibi farklı malzemelerden dekorasyon uygulamaları ile özel tasarım paslanmaz çelik merdiven uygulama hizmetlerini kaliteli işçilik ve firma garantisiyle müşterilerine sunmaktadır.

INFO GROUP Mimari Proje, Ses ve Aydınlatma Sistemleri Tasarım, Uygulama ve Danışmanlık Hizmetleri

Teknoloji şirketler grubu olan INFOGROUP; mimari, inşaat ve profesyonel elektronik ürünler alanında faaliyet göstermektedir.

Kalyon Model Mimari Maket

Kalyon Model; 1984 yılından beri mimari maket piyasasındaki firmalar içinde en eski geçmişe sahip olanlardan biridir. Zaman içerisinde pazarın ihtiyaçlarına göre, başta inşaat sektörü olmak üzere bir çok alanda özel projelere imza atmış, teknolojiyi yakından takip eden, tamamı işlerinde profesyonel olan mimar, iç mimar, ressam, bilgisayar uzmanları, teknik montörlerden oluşan geniş ve deneyimli kadromuzla maket konusunda siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Yıllar içerisinde değişen teknikler, üretim malzemeleri ve tamamı 2014 yılında yenilenen son teknoloji CNS ve lazer makinelerimizle, gelişen pazara çabuk ayak uyduran, dolayısı ile imal ettiğimiz ürünlerin kalitesiyle ön plana çıkmaya özen gösteren Kalyon Model, müşteri memnuniyetini her zaman ilke olarak kabul etmiştir.